Drobečková navigace

Úvod > Libáň

Město Libáň

Telefon: 493 598 191, 493 598 392

E-mail: mestoliban@mestoliban.cz

WWW: http://mestoliban.cz

Znak Města Libáň

Socha Jana Husa v LibániMěsto Libáň  leží na říčce Bystřici v jižní části bývalého okresu Jičín ve vzdálenosti 17 km od tohoto města. V současné době se skládá z pěti samostatných celků, a to z původníhoměstečka Libáně a obcí Psinice, Křešice, Zliv a Kozodírky. V současné době má město okolo 1 700 stálých obyvatel a s přidruženými obcemi se rozkládá na 3 476 ha. Charakter města je zemědělsko-průmyslový, zároveň  město slouží, vzhledem ke své  geografické poloze ( leží v blízkosti Českého ráje), k rekreačním účelům.

Dřevěná zvonice a kostel sv. Jiří ve Psinicích

 

Libáň leží v jižní části jičínského okresu, 16 km od Jičína, v malebném údolí na přechodu labských rovin do krajiny zvané Český ráj. Je také součástí turistického regionu stejného jména. Je na poloviční cestě mezi Prahou a největšími českými horami - Krkonošemi. Z města se rozbíhají turistické cesty do Prachovských skal (14 km) na Češovské valy (15 km), do Kopidlna (7 km), Rožďalovic (9 km), Sobotky (rodiště Fráni Šrámka, zámek Humprecht, hrad Kost) 13 km, Jabkenické obory (22 km).

Kulturně i turisticky zajímavý je zámek Staré Hrady (2 km), starobylé panské sídlo, tvrz, hrad a posléze renesanční zámek s kostelem sv. Jana Křtitele ze XIV. století. V zámku jsou pořádány umělecké výstavy a četné kulturní akce. Bližší informace o zámku získáte na webových stránkách  www.starehrady.cz

turistické zajímavosti tlačítko fotogalerie tlačítko